Gayrimenkul Hukuku

Gayrimenkul Hukuku Nedir?

Her türlü taşınmazın ve tarafların taşınmaz mallarına haklarının doğrudan yasada tartışıldığı hukuk alanına taşınmaz denir.

Emlak Kanunu, çok çeşitli alanları kapsamaktadır, ancak kamulaştırma koşullarını, kira sözleşmelerini, emlak taraflarıyla olan sorunları ve yasal konuları kapsamamaktadır. z içerir. Partilerin bu gibi konuları nasıl ele aldıkları ve nasıl çözecekleri yasada ayrıntılı olarak tartışılmaktadır. Yarın emlak hukuku hakkında daha fazla bilgi ederseniz, haklarınızı yarın kanunlardan önce daha net ve net bir şekilde görebilirsiniz.

Ülkemizdeki taşınmaz mallarla ilgili yasal uyuşmazlıklar, emlak hukukunun ne olduğunu bize hatırlatıyor. Gayrimenkul hukuku olarak da bilinen gayrimenkul hukuku, istisnaların çok yüksek olduğu ve tarafların zorunlu hukuki yardım olmadan bir anlaşmaya varamayacağı yasal bir alandır.

Bir emlak avukatı olarak, bu hukuk alanı, tarafların bir temsilcisi ile ilgili olduğunda bu konuda ayrıntılı danışmanlık hizmetleri sunmalıdır. Bugün yabancıların vatandaşların yanı sıra ülkedeki mülklerine sahip olma istekleri nedeniyle emlak kanunu artırılmalıdır. Gayrimenkul yasal uyuşmazlıklarını çözmek için emlak avukatlarından yasal tavsiye alabilirsiniz.

Gayrimenkul Hukuku Hangi Hususları Kapsar?

Gayrimenkul hukuku veya emlak hukuku ne olduğu sorusuna ek olarak, cevaplanması gereken bir başka soru da bu hakkın hangi konuları olduğu. İttifak haklarının devralınmasından önceki ve sonraki alacak ve kamulaştırma talepleri doğrudan Gayrimenkul Kanunu’na dahil edilir. Emlak Kanunu ayrıca, kiracıların mülkünüzden çıkarılmasıyla ilgili tahliye ve taleplerin dikkate alınmasında, kira düzenlemesi talepleri haricinde aktif rol almaktadır. Taşınmaz iddialarının tescili, düzeltme, iptal veya tescil şeklinde olabilir.

Gayrimenkul Hukukunda Danışmanlık Alınmalı Mıdır?

Bir emlak danışmanlığı hizmeti almak, tüm emlak veya miras sorunlarını taraflar arasında uygun bir şekilde çözmeye yardımcı olduğu için yararlıdır. Danışmanlık hizmetlerimiz kapsamında gayrimenkul alımı, satımı veya değerlemesi ile ilgili daha ayrıntılı bilgilere ek olarak, sözleşme ve ticaret işlemlerinin gayrimenkul uzmanımızla kararlaştırılan kurallara uygun olarak yapılmasını da sağlayabilirsiniz.

Call Now ButtonAra