Ticaret ve Şirket Hukuku

Ticaret ve Şirketler Hukuku Nedir?

İnsanların ekonomik faaliyetlerinin geniş bir bölümü bugün hukuk sahası içerisinde ticari faaliyetler şeklinde nitelendirilmektedir. Toplumsal açıdan gerçek kişilerin doğrudan gelir kaynağı olan bu faaliyetlerin yanı sıra adları da her geçen gün artış göstermektedir. Bu yüzden de ticaret şirketlerinin ekonomi içerisindeki ağırlığı ticari işlemler nedeniyle hukuk alanının önemli bir yerindedir.

Ticaret ve Şirketler Hukukunun Kapsamı ve Avukatların Görevleri

Şirketler hukuku, şirketlerin tescili ve bölünmesi ile ilgili şirket sözleşmelerinin hazırlanması dahil olmak üzere bir şirket için tüm yasal önlemleri sağlayan yasal bir alandır. Şirketlerin yaratılması çok önemlidir, çünkü ticari hayatlarını sürdürmek için gerekli tüm kuralları içerir.

Şirket avukatı, şirketin başlangıcından ana ve hizmet ömrüne kadar gerekli olan yasal konularla ilgilenir.

Ticaret hukuku çok kapsamlı bir yasadır. Avukat, kanunla belirlenen prosedürleri takip edene, bu prosedürlerin uygun şekilde yerine getirilmesine ve yasal işlemlerin sona ermesine kadar ticari hukuk ile ilgili tüm konularda talimatlar verecektir. Bu süreçte, şirket avukatı yalnızca haklarınızı korumada veya lehinize karar vermede aktif bir rol oynar. Avukat, hem işverenin hem de çalışanın işverenin haklarını koruma hakkına sahip olmasını sağlamak ve çalışanın fazla mesai ödemesini önlemek için gerekli tüm adımları atmalarını sağlamaktan sorumludur.

Call Now ButtonAra